ПОРАДИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА

Шановні діти !

Додержання нижче зазначених порад та рекомендацій надасть Вам можливість уберегтися від біди:

• Якщо ти опинився вдома без батьків, нікому чужому або малознайомому не відчиняй двері.
  • На питання чужих людей, чи є тато, мама, краще відповісти, що батьки зараз відпочивають вдома.
  • На телефонні дзвінки із запитаннями, чи є, та коли повернуться батьки з роботи, потрібно відповідати, що вони зайняті, та запитати, кому та куди їм потрібно зателефонувати.
  • Не запрошуй додому малознайомих хлопчиків та дівчаток.
  • Не вихваляйся перед оточуючими про те, які є у вашій квартирі дорогі речі.
  • Дуже правильно роблять діти, які знайомлять батьків зі своїми друзям.
  • Не лякайся, якщо, знаходячись вдома, почуєш, що хтось намагається відчинити вхідні двері, а голосно спитай „Хто там?”.
  • Якщо двері продовжують відчиняти чужі люди – буде правильним зателефонувати „02″ та викликати міліцію, точно вказавши адресу, після чого з балкону або з вікна покликати сусідів або оточуючих на допомогу.
  • Виходячи з дому, не забувай зачиняти балкон та вікна, особливо, якщо мешкаєш на нижніх поверхах.
  • Не залишай в дверях записок – це привертає увагу сторонніх.
  • Будь уважним з ключами від квартири – не губи, не залишай під половиком, у поштовому ящику та у інших місцях.
  • У разі, якщо ти загубив ключі або не пам’ятаєш, де залишив ключі, важливо одразу повідом йти батьків та замінити замки в дверях.
  • На вулиці будь уважним та обережним. Переходь проїзну частину тільки на зелений сигнал світлофора або на визначеному пішохідному переході.
  • Не стій поряд з автомобілем, що зупинився – це небезпечно.
  • Не сідай до незнайомих в автомобіль покататися, навіть якщо дуже хочеться або ти запізнюєшся.
  • Якщо незнайомі запросили послухати музику, подивитися відеофільми, погратися із собакою (може бути й інший привід), не поспішай погоджуватися, перед тим обов’язково порадься з батьками або вчителями.
  • Не треба на вулиці розмовляти з п’яними, навіть знайомими людьми. оскільки нетверезий чоловік дуже змінюється, його вчинки можуть бути непередбачуваним та жорстоким.
  • Необхідно знати, що все нове, незнайоме приховує в собі небезпеку. Незнайомі предмети – пакети, банки, пляшки ні в якому разі не можна відкривати, нюхати, збирати, кидати в полум’я. В них можуть бути отруйні речовини (рідина, порошок або газ), які можуть потягти тяжкі отруєння, вибухи.
  • Не бери сірники, не розводь багаття, не вмикай незнайомі електроприлади, не роби самостійно всілякі досліди при відсутності батьків.
  • Якщо в дворі або біля школи хлопчики вимагають гроші, намагайся запевнити їх, що грошей в тебе немає, та повідом про цей випадок батьків та працівників міліції.
  • Не бери із собою великої суми грошей, однак, якщо раптово такі гроші опинилися в кишені, нікому не розповідай про це.
  • Якщо відчуваєш, що тебе переслідують, зайди до найближчого магазину, іншої установи або попроси дорослого перехожого довести тебе додому. Щоб не сталося з тобою, твоїми близькими, звертайся до міліції, де завжди знайдеш добру пораду та допомогу.

Поради психолога!

Правила ефективного спілкування:

Правило Гомера
Послідовність наведення аргументів така:
а) сильні,   б) середні,   в) найсильніші.
Правило Сократа
Щоб отримати позитивну відповідь важливе запитання ставте на третє місце. Першим і другим ставте прості запитання, на які точно отримаєте відповідь „так”.
Правила Паскаля
  • Не заганяйте співрозмовника у глухий кут;
  • Не заганяйте самі себе у глухий кут;
  • Переконливість аргументів великою мірою залежить від іміджу і статусу співрозмовника;
  • Не принижуйте статус співрозмовника;
  • Будьте уважним слухачем;
  • Перевіряйте, чи правильно ви зрозуміли вашого співрозмовника. Інакше він буде роздратованим і, залежно від темпераменту, може виявити агресію або образитись.
Правила покарання
Покарання не має шкодити здоров’ю – ані фізичному, ані психічному. Воно має бути корисним.
Якщо є сумніви щодо покарання , не карайте. Навіть, якщо ви зрозуміли, що надто м’які, довірливі та нерішучі. Ніякої „профілактики”, ніяких покарань „про всяк випадок”.
За один раз – одне покарання. Навіть, якщо поганих вчинків скоєно декілька, покарання має бути тільки одне, за все одразу, а не по одному за кожен вчинок.
Краще не карати, ніж карати із запізненням.
Покарали – пробачили. Інцидент вичерпано. Сторінку перегорнуто. Про старі провини ані слова. Не заважайте дитині почати життя спочатку.
Без приниження. Щоб не сталося, якою б не була провина, покарання не повинно сприйматися дитиною як ваша перемога над її слабкістю, як приниження.

РЕКОМЕНДУЄМО   БАТЬКАМ!

Радійте вашому сину, дочці.
• Розмовляйте з дитиною турботливим, підбадьорливим тоном.
• Коли дитина з вами розмовляє, слухайте уважно, не перебиваючи.
• Встановіть чітко визначені вимоги до дитини.
• У розмові з дитиною називайте якнайбільше предметів, їхніх ознак, дій з ними.
• Ваші пояснення повинні бути простими і зрозумілими.
• Говоріть чітко, ясно.
• Будьте терплячі.
• Спочатку запитуйте “Що”, а потім “Навіщо і чому”.
• Щодня читайте дитині й обговорюйте прочитане.
• Заохочуйте в дитині прагнення ставити запитання.
• Заохочуйте цікавість, допитливість і уяву вашої дитини.
• Частіше хваліть дитину.
• Заохочуйте ігри з іншими дітьми. Піклуйтеся про те, щоб у дитини були нові враження, про які вона могла б розповісти.
• Намагайтеся, щоб дитина разом із вами щось робила вдома.
• Збирайте платівки, касети, диски із записами улюблених пісеньок, віршів, казок та мультфільмів дитини: нехай вона слухає і дивиться їх знову і знову.
• Намагайтеся виявити цікавість до того, що їй подобається робити (колекціонувати, малювати та ін.)
• Регулярно водіть дитину в бібліотеку.
• Будьте прикладом для дитини: нехай вона бачить, яке задоволення ви одержуєте від читання газет, журналів, книг.
• Не втрачайте почуття гумору.
• Грайте з дитиною в різні ігри.
• Чимось займайтеся разом усією родиною.
• Допоможіть дитині вивчити її ім’я, прізвище, адресу.