ПОРАДИ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА БАТЬКАМ!

ПОРАДИ СОЦІАЛЬНОГО  ПЕДАГОГА  БАТЬКАМ!

Батьки у взаєминах зі своїми дітьми мають зменшувати хворобливість їхніх переживань з приводу невдач, допомагати їм емоційно долати ситуації, пов’язані зі шкільними оцінками. Похвала їм необхідна, але треба вказати на помилки, неточності.

Правило 1. Заспокойтесь. Пам’ятайте, що спілкуватися в люті, роздратованості — однаково, що ввімкнути в автомобілі «газ» і натиснути на гальма.
Правило 2. Не поспішайте. Вічний педагогічний огріх, коли ми очікуємо від дитини все і тепер. Ми вимагаємо термінових успіхів.
Правило 3. Безумовна любов. Ви любите свою дитину, незважаючи на її успіхи у школі. Вона відчуває вашу любов, і це допомагає їй бути впевненою у собі і подолати невдачі.
Правило 4. Не бийте лежачого. Низький бал — достатнє покарання, тому недоцільно карати двічі за одні й ті самі помилки.
Правило 5. Щоб допомогти дитині позбутися недоліків, намагайтеся вибрати один — той,  якого ви хочете позбутися в першу чергу, і говоріть тільки про нього.
Правило 6. Вибирайте найголовніше, порадьтеся з дитиною, почніть з ліквідації тих шкідливих труднощів, які найбільш значущі для неї самої.
Правило 7. Оцінка має порівнювати сьогоднішні успіхи дитини з її власними вчорашніми, а не тільки з державними нормами оцінювання і успіхами сусіднього Іванка.
Правило 8. Не скупіться на похвалу.
Правило 9. Виділіть у морі помилок острівець успіху, на якому можна триматися, укорінювати дитячу віру в себе і в успіх своїх навчальних зусиль. Оцінювати дитячу працю потрібно досить індивідуально, тактовно.
Правило 10. Ставте перед дитиною найбільш конкретні та реальні цілі, і вона спробує їх досягти. Не спокушайте дитину цілями, яких їй неможливо досягти.